Bez kategorii

Jesienny klimat

Przyszedł wrzesień, a wraz z nim nadeszła jesień. Takie oto słowa chodzą mi dzisiaj od rana po głowie. Doskonale zdaję sobie sprawę, że do kalendarzowej jesieni mamy czas i co za tym idzie, nie chcę żegnać lata, ale ogarnęła mnie dzisiaj taka melancholia, że mam ochotę śpiewać jesienne piosenki i pisać wiersze.

Teraz na poważnie. Ostatnio, trochę się działo, ale już do Was wracam. Nadal mam ochotę kontynuować przygodę z blogowaniem i mam nadzieję, że wena powróciła. W głowie mnożą się pomysły na wpisy, więc cel jest do osiągnięcia. Dziękuję, że jesteście i czytacie. Bardzo miło czyta mi się Wasze komentarze, od razu tak jakoś cieplej się robi na serduchu.

Nie dajmy się chandrze !

Doskonale pamiętam jak mama czy babcia, mówiły że łapie ich jesienna chandra. O nie! Ja w tym roku nie mam zamiaru poddać się melancholii. Są na to skuteczne sposoby.

Po pierwsze mam zamiar ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Karta Multisport jest aktywna, dlatego już się rozglądam za zajęciami. Na pewno rozpocznę przygodę z jogą. Słyszałam, że ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm, te ćwiczenia z pewnością znajdą się na mojej liście. Będę kontynuować naukę pływania i mam nadzieję, że częściej uda mi się zaglądać na basen, by samodzielnie doskonalić technikę. Dobrym pomysłem będą zajęcia Zumby. Na poprawę humoru są wręcz idealne.

Drugie miejsce na mojej liście to książki. Kto śledzi mojego Instagrama, już się domyślił że jestem książkoholiczką. Kochani jesień sprzyja czytaniu! To taki czas, w którym najchętniej sięgam po lekkie książki. Uwielbiam czytać powieści obyczajowe, czasami takie, przy których można się pośmiać, a innym razem wzruszyć. Trochę książek już czeka w kolejce. W sierpniu zrobiłam błąd i rozpoczęłam kilka książek naraz. Teraz jestem sfrustrowana, bo żadnej jeszcze nie dokończyłam! Ale już zbliżam się do stacji „the end”.

Nastawiaj się pozytywnie

Rozpoczęcie dnia od słów: „tak mi się nie chce”, jest słabym pomysłem. Lepiej przywołujmy pozytywne myśli o tym, jak może być dzisiaj fajnie. Wiem, że jest to bardzo trudna sztuka i sama nie zawsze tak postępuje, ale się staram. Sposobów mam kilka, gdy jestem w pracy, to cieszę się, że spotkałam się z osobami, z którymi lubię rozmawiać. Po pracy przeważnie planuje coś, co sprawia mi radość. Spotykam się z przyjaciółmi, planuję z mężem jakiś maraton filmowy albo wspólne gotowanie. To takie przykładowe, drobne przyjemności, z których możemy czerpać satysfakcję. Oczywiście czasami lubię iść do sklepu kupić sobie coś ładnego, ale tutaj nie można popaść w szaleństwo, bo budżet tego nie udźwignie. Bardzo ważne, żeby słuchać energicznych, dobrze nastrajających piosenek. Ja na przykład przy każdym deszczowym dniu jeszcze dobijałam się muzyką, a nie tędy droga. Dzisiaj rano też miałam ochotę włączyć „Autobusy zapłakane deszczem”. Tym razem słowa piosenki Pani Maryli Rodowicz, nie rozbrzmiały w głośnikach.

Weekendowe podróżowanie

Każda pora roku sprzyja podróżowaniu i odkrywaniu nowych miejsc. To właśnie we wrześniu najchętniej wyjeżdżam w ukochane góry. Czasami mogą to być dwudniowe lub jednodniowe wycieczki. Nie musimy rezerwować, nie wiadomo ile czasu. Wiadomo, każdy z nas ma ograniczoną liczbę dni urlopu, więc trzeba wszystko z głową zaplanować. W taki sposób w sierpniu udało nam się, pojechać do Torunia i Gdyni. Były to, krótkie wypady, ale dały wiele satysfakcji i uśmiechu. W najbliższym czasie mamy zamiar wybrać się do Kudowy oraz na Wielką Sowę.

Zdjęcie zrobione przy Giewoncie

Czy lubicie jesień?

Tutaj pojawiło się trudne pytanie, również dla mnie. Zależy, o jaki moment konkretnie chodzi. Kolorową, piękną i złotą jesień — kocham. Lecz deszczowej, smutnej z katarem w tle — nie lubię. Niemniej jednak uważam, że jest to urokliwa pora roku i trzeba dobrze ją wykorzystać. Ciepły koc, kot mruczący tuż obok i ciekawa książka z ciepłą herbatą to zdecydowanie mój klimat. Z niecierpliwością czekam na wasze sposoby. Zapraszam na Instagrama, gdzie znacznie częściej mam coś do powiedzenia, oraz na FB 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *