O mnie

Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimę. AKCJA – PUPILE PRZYSZŁYM PUPILOM

Kochani, idzie zima – nie mamy żadnych złudzeń, już wkrótce temperatura spadnie poniżej 0. Dla nas to nie lada gratka w końcu uwielbiamy ten czas, sporty zimowe i ciepłe ubrania, ale co mają powiedzieć nasi czworonożni przyjaciele, którzy mogą przepłacić ten okres, swoim własnym życiem i zdrowiem?

To bardzo ważne, żeby w tym czasie zatroszczyć się o najbardziej potrzebujących. Niestety obecny świat ogarnia zewsząd znieczulica, ale nie każdy musi być obojętny na cierpienie innych. Wystarczy drobny gest, okazanie serca.

Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?

Przede wszystkim zadbajmy, żeby miały stały dostęp do ciepłego pożywienia. Pies ma znacznie ułatwioną sytuację, bo dla niego zawsze znajdzie się miejsce w schronisku, ale co z kotami? Wiele ludzi traktuje, je jak szkodniki. Pytam się dlaczego? Mamy XXI wiek, a w wielu umysłach tkwi ciemnota pochodząca z epoki średniowiecza. Kot nie jest szkodnikiem, ktoś w tej chwili może zaoponować i powiedzieć „ale mi napaskudzi”. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, wystarczy, że położymy w tym miejscu kuwetę, nawet z najtańszym żwirkiem.

Apeluję do Was wszystkich, w swoim imieniu i moich przyjaciół, uchylcie okienko w piwnicy, tak żeby kot mógł swobodnie do niej wejść, połóżcie legowisko (może to być stary sweter) i dajcie coś do zjedzenia. Jeżeli to nie jest możliwe, to wystarczy karton, wyłożony styropianem w środku. Znam wiele wspaniałych osób, które troszczą się o maluchy. Przy blokach rozstawiają miski z wodą i pożywieniem, nawet przygarniają sierotki do siebie.

Jeżeli widzicie bezdomnego psa, zgłoście ten fakt do odpowiednich służb. Wystarczy tylko ułamek sekundy, żeby wyszedł na ruchliwą ulicę i stało się nieszczęście. Przecież nie chcecie mieć na sumieniu, niewinnych istot. Zadzwońcie do organizacji ochrony zwierząt, na policję lub straż miejską.

A teraz usiądźcie wygodnie w fotelu i zastanówcie się, co możecie dać od siebie. Czy na strychu nie zalegają stare koce lub kołdry, czy nie stać was na 10 kg karmy dla zwierząt? Każde schronisko przyjmie takie prezenty z otwartymi rękoma. Być może wkrótce pobieracie się, nie chcecie kwiatów, wina, ani słodyczy. Może poprosić o karmę dla zwierzaków. Byłam na weselu, gdzie ten pomysł się sprawdził.

Ewa i Przemek każdego roku zbierają koce, kołdry i karmę, po to, by 6. grudnia zawieść ją do schroniska. W tym roku mamy przyłączyć się do ich prezentu. Jednak to nie wszystko, zainspirowali nas do utworzenia akcji PUPILE PRZYSZŁYM PUPILOM. SESJA W ZAMIAN ZA WSPARCIE. Akcja ma na celu zebranie jedzenia dla najbardziej potrzebujących – dla zwierząt ze schronisk i z fundacji.

Kilka słów o akcji

Chcecie mieć zdjęcie z ukochanym pupilem? Wystarczy, że przygotujecie 10 kg suchej karmy dla kota, psa lub wykonacie przelew na Fundacja kot (za minimum 50 zł). Bieżące informacje, na temat naszych postępów możecie znaleźć w naszych relacjach na Instagramie: Mateusz Będkowski, Emilia. Będkowska fotografia oraz Nienotowana. Serdecznie zapraszamy.

My działamy na terenie Kalisza, ale zachęcam wszystkich do podjęcia podobnych działań. Będzie nam miło jak oznaczycie nas na zdjęciu #PupilePupilom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *